Каникулы

Новый год – это время волшебства, улыбок и счастья. В этот праздник каждый может поверить в сказку, окунуться в атмосферу чего-то необыкновенного, таинственного, и, несомненно, незабываемого.

         Новый год и, конечно, нарядная красавица ёлка! С праздничным настроением возле ёлки детей ждали Дед Мороз и его внучка Снегурочка. Ребята водили хороводы, пели, читали стихи.

График работы объединений по интересам в период зимних каникул с 26.12.2020 по 10.01.2021  ГУО «Деревнянская средняя школа»

п/п

Название объединения

День, время

Руководитель

1.

«Юный

корреспондент»

Четверг

12.00-13.40

Короткая Леокадия Петровна

2.

«Літаратурны ветразь»

Вторник

12.00-13.40

 

Короткая Леокадия Петровна

3.

«Дорожный патруль»

Вторник

12.00-12.45

Среда

12.00-12.45

Юнцевич Светлана Михайловна

4.

«Прыгажосць і кветкі»

Вторник

12.00-13.40

Четверг,

12.00-13.40

Бурак Юзефа Болеславовна

5.

«Спадчына»

Пятница

12.00-13.40

Долгопол Ванда Геннадьевна

6.

«На тэатральнай сцэне»

Суббота

12.00-13.40

Филипович Анна Ивановна

7.

«Интеллектуальный спорт: шахматы и шашки»

Суббота

12.00-13.40

Судник Леонид Казимирович

8.

«Спасатель»

Вторник

12.00-13.40

Бычкевич Ванда Бернардовна

9.

«Эрудит»

Суббота

12.00-13.40

Бычкевич Ванда Бернардовна

10.

«Занимательная химия»

Понедельник

12.00-13.40

Банцаревич София Владиславовна

11.

«Чараўніцы»

Вторник

12.00-13.40

Шатило Людмила Михайловна

12.

«Юный филолог»

Понедельник

12.00-13.40

Пятница

12.00-13.40

Короткая Леокадия Петровна

13.

«Фантазия»

Суббота

9.00-10.40

11.00-12.40

Кураш Инна Болеславовна

 

План выхаваўчых мерапрыемстваў

на         час     зімовых      канікулаў

2020/ 2021 н. г.

Назва мерапрыемства
Дата правядзення
Адказныя
Мерапрыемствы ў рамках праекту «Школа – тэрыторыя здароўя»:
гадзіны зносін «Правілы бяспечных паводзін на час зімовых канікулаў», «Прафілактыка дзіцячага дарожна-транспартнага траўма-тызму», “Бяспечны Новы год”, «Меры прафі-лактыкі каронавіруснай інфекцыі», 11.00-12.00
 
 
 
 
Акцыя “Навагодні настрой”, 12.00-13.00
 
Экскурсія “Прыгоды ў зімовым лесе”, 13.00
 
Шахмата-шашачны турнір V-VІІ кл., 15.00
 
Работа аб’яднанняў па інтарэсах (згодна з графікам)
 
Спартыўная праграма (згодна з планам)
13.00-19.00
26.12
 
І-ХІ кл.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
І-ХІ кл.
Сянько А.А.
Бычкевіч В.Б.
Класныя кіраўнікі І-ХІ кл.
Члены клубаў ЮІД, КЮСП
 
 
 
Вільнявец Н.Ч., Х кл.
Класн. кіраўн. І-ІV кл.
Суднік Л.К.
Педагогі дадатковай адукацыі
Канановіч Г.Ч.
Хвілінкі бяспекі “Бяспечны Новы год!”
Навагоднія мерапрыемствы ў рамках рэспубліканскай акцыі “Нашы дзеці”:
ранішнікі “А ў нас Новы год! Ёлка ў госці запрашае",  для навучэнцаў I-VIІ кл., 11.00-15.30;
 
 
 
 
 
Работа аб’яднанняў па інтарэсах (згодна з графікам)
Спартыўная праграма (згодна з планам)
13.00-19.00
28.12
I-VIІ кл
 
 
 
 
 
 
VIІІ-ХІ кл.
 
Сянько А.А.
Бычкевіч В.Б.
Класныя кіраўнікі І-VІІ кл.
Авязава М.Л.
 
 
Педагогі дадатковай адукацыі
Канановіч Г.Ч.
 
Навагоднія мерапрыемствы ў рамках рэспубліканскай акцыі “Нашы дзеці”:
удзел у раённым навагоднім свяце для дзяцей з мнагадзетных  сямей, 10.00-13.00
 
Правядзенне акцыі “Цуды на Ражджаство”, 12.00
 
 
Работа аб’яднанняў па інтарэсах (згодна з графікам)
Экалагічная прагулка “Зіма ў вёсцы”, 12.00
 
Спартыўная праграма 13.00-19.00 (па асобным плане)
29.12
 
 
 
 
Члены валанц. атрада
 
 
I-IV кл
V-ХІ кл.
Кушнер А.У.
 
 
 
Бычкевіч В.Б.
 
 
Педагогі дадатковай адукацыі
Класныя кіраўнікі
Канановіч Г.Ч.
 
Забаўляльна-інтэлектуальная гульнявая праграма “Ад гульні да ведаў”, 11.00
 
Прэзентацыя праектаў:
“Трынаццаць сакрэтаў, навучэнцаў, настаўнікаў”, VIІ кл.
 
“Выконвай правілы дарожнага руху”, ІІ кл
 
Інтэлектуальна-развіваючая гульня “Інтэлектуальны калейдаскоп”, 12.00
 
Работа аб’яднанняў па інтарэсах (згодна з графікам)
 
Спартыўная праграма (згодна з планам)
13.00-19.00
30.12
ІІІ кл.
 
 
 
VIІ кл.
 
 
 
 
ІІ кл.
 
 
VIІІ-ІХкл.
 
 
І-ХІ кл.
 
 
Юнцэвіч С.М.
 
 
 
Дзямянка Г.І.
 
 
 
 
Беляковіч Н.У.
 
 
Навіцкая Л.С.
 
Педагогі дадатковай адукацыі
Канановіч Г.Ч.
Акцыя “Скарбонка добрых спраў” (віншаванне ветэранаў вайны і педагагічнай працы з Новым годам),  11.00, валанцёрскі атрад “Надзея”
 
Прагляд фільма “Калі запальваюцца ёлкі”, 12.00
 
Поле цудаў “Да нас прыходзіць Новы год",
 
Экскурсія “Прыгажосць зімовага лесу”, 13.00, І-ІV кл.
 
Работа аб’яднанняў па інтарэсах (згодна з графікам)
 
Спартыўная праграма (згодна з планам) 13.00-19.00)
31.12
 
 
 
IІІ-ІV кл.
 
V кл.
 
 
 
 
І-ХІ кл.
Бычкевіч В.Б.
Члены ГА “БРПА”, “БРСМ”, педагог-арганіз.
Канановіч А.А.
Юнцэвіч С.М.
Арленка Т.М.
Класныя кіраўнікі
 
Педагогі дадатковай адукацыі
Канановіч Г.Ч.
Класныя гадзіны “Ветлівасць упрыгожвае чалавека”, 10.00
 
Гульня конкурс “У гасцях у дзядулі Этыкета”, 11 00
 
Турнір ветлівасці “Этыкет, ці проста харошыя манеры”, 12.00
 
Гадзіны зносін “Правілы этыкету ў сучасным грамадстве”, 12.00
 
Прэзентацыя праекта “Мая сям’я”, І кл.
Работа аб’яднанняў па інтарэсах (згодна з графікам)
 
Спартыўная праграма (згодна з планам) 13.00-19.00
04.01
І- VIІ кл.
I-IІ кл.
 
VІ-VIІ кл.
 
VIІІ-ХІ кл.
 
І кл.
 
 
І-ХІ кл.
Класныя кіраўнікі І- VIІ кл.
 
Кураш І.Б.
 
Пятроўская І.І.
 
Класн. кіраўнікі VIІІ-ХІ кл.
 
Бець І.І.
Педагогі дадатковай адукацыі
Канановіч Г.Ч.
Мерапрыемствы ў рамках праекта “Школа – тэрыторыя здароўя”:
класныя гадзіны “Беражы сваё здароўе”, “Правілы асабістай бяспекі дома, на вуліцы, у школе”, 10.00
віктарына “Ці ведаеш ты?...”, 11.00
 
інтэрактыўная гульня “Ведаць, каб жыць”, 12.00
 
прагляд і абмеркаванне відэафільма “Карысная размова пра шкодныя звычкі”, 12.00
 
прэзентацыя праекта “Здаровы лад жыцця: мода ці неабходнасць?”, VІ кл.
 
Работа аб’яднанняў па інтарэсах (згодна з графікам)
 
Спартыўная праграма “Выбіраючы спорт – мы выбіраем здароўе”, 13.00-19.00
05.01
 
 
І-ХІ кл.
 
 
IІІ-IV кл.
V-VIІ кл.
 
VIІІ-ХІ кл.
 
VІ кл.
 
 
 
І-ХІ кл.
 
 
 
Класныя кіраўнікі
І-ХІ кл.
 
 
Беляковіч Н.У.
Бунчук Л.А.
 
 
Вільнявец Н.Ч.
 
 
Пятроўская І.С.
 
Педагогі дадатковай адукацыі
Канановіч Г.Ч.
 
Гадзіны мужнасці «Юные безусые герои, юными остались вы навек…», 10.00
 
Конкурс малюнкаў “Мы нашчадкі Перамогі”, 11.00
 
Гульня-падарожжа “У пошуках клада!”, 12.00
 
Завочная вандроўка па гарадах Беларусі, 13.00
 
Віктарына “Наш край у фотаздымках”, 14.00
 
Работа аб’яднанняў па інтарэсах (згодна з графікам)
 
Спартыўная праграма (згодна з планам) 13.00-19.00
06.01
I-VІІ кл.
 
 
І-ІV кл.
 
 
VIІІ-ХІ кл.
 
 
 
І-ХІ кл.
 
 
Класныя кіраўнікі
 
Класныя кіраўнікі
 
Бычкевіч В.Б.
Арленка Т.М., настаўнік геаграфіі
Педагогі дадатковай адукацыі
Канановіч Г.Ч.
Прафарыентацыйная гульня “Адгадай прафесію”, 11.00
 
 Гадзіна зносін “Ад мары да прафесіі”, 11.00
 
Прэзентацыя праектаў: 12.00
 
 “Шукаю сябе ў свеце прафесій”, VIII кл., 13.00;
 
“Чароўны свет прафесій”, ХІ кл.
 
Работа аб’яднанняў па інтарэсах (згодна з графікам)
 
Спартыўная праграма (згодна з планам) 13.00-19.00
08.01
I-IV кл.
V-VIІ кл.
 
 
 
VIІІ-ІХ кл.
 
 
Х-ХІ кл.
 
 
І-ХІ кл.
 
Янцалевіч К.У.
 
 
Дзямянка Г.І.
 
 
Навіцкая Л.С.
Бунчук Л.А.
Мішкевіч Н.Ф.
Педагогі дадатковай адукацыі
Канановіч Г.Ч.
 
Пазнаваўчая інтэрактыўная гульня “Свая гульня”, 11.00
 
“Падарожжа ў хімію”, VIII кл., 12.00
 
Турнір “Займальная матэматыка”, 12.00
 
Гадзіна пытанняў і адказаў “Свет біялогіі”, Гульня “Happy English”, 13.00
 
 
Інтэлектуальны рынг “Лексіка дзелавога чалавека”, Х-ХІ кл., 13.00
 
Работа аб’яднанняў па інтарэсах (згодна з графікам)
 
Спартыўная праграма (згодна з планам) 13.00-19.00
09.01
I-IV кл.
 
VIІІ кл.
V- VІ кл.
ІХ кл.
VIІ кл.
 
 
Х-ХІ кл.
 
 
 
І-ХІ кл.
 
 
Канановіч А.А.
 
Банцарэвіч С.В., наст. хіміі
Рослік Л.В., наст. матэм.
Мішкевіч Н.Ф., наст. біял.
Ціхановіч Л.У., Бунчук Л.А., настаўнікі замежнай мовы
Пятроўская І.С., наст. руск. мовы і літ.
Педагогі дадатковай адукацыі
Канановіч Г.Ч.

 

Безопасные каникулы

 

За 11 месяцев 2020 года в Минской области зарегистрировано 87 дорожно-транспортных происшествий с участием детей, в результате которых 7 несовершеннолетних погибли, 93 — получили травмы.

Чтобы не допустить фактов травмирования несовершеннолетних на дороге, в период с 14 декабря 2020 года по 10 января 2021 года в Минской области проводится профилактическая акция «Безопасные каникулы».

Перед началом каникул сотрудники органов внутренних дел проведут в учреждениях образования профилактические беседы, направленные на предупреждение дорожно-транспортных происшествий и безопасное поведение в быту. Во время бесед оговорят основные риски и угрозы, которые могут возникнуть на дороге, в транспорте, во дворах. Также госавтоинспекторы расскажут о необходимости соблюдения правил перевозки несовершеннолетних. Особое внимание уделят переходу проезжей части по нерегулируемому пешеходному переходу, недопустимости использования при этом мобильных телефонов, других электронных устройств, а также выбора детьми мест для активных игр.

Кроме того, сотрудниками ГАИ совместно с педагогами учреждений образования, дежурными по школе и юными инспекторами движения будет осуществляться контроль за ношением учащимися световозвращающих элементов.

Также будут проведены мероприятия в рамках профилактической акции «Ребенок — главный пассажир!», где под особым контролем ГАИ будут водители, перевозящие несовершеннолетних детей.

 

Графік   работы   аб’яднанняў

па   інтарэсах  на перыяд асенніх канікулаў 

2020/2021  навучальнага  года

 

Назва аб’яднання па інтарэсах

Кіраўнік

Дзень, час работы

Кабінет

“Юны карэспандэнт”

2 г.

Кароткая Леакадзія Пятроўна

Чацвер

12.00-13.40

№14

“Літаратурны ветразь” 

2 г.

Кароткая Леакадзія Пятроўна

Аўторак

12.00-13.40

№15

“Дарожны патруль”

2 г.

Юнцэвіч Святлана Міхайлаўна

Аўторак, 12.30-13.15

Серада, 12.30-13.15

 

№17

“Прыгажосць і кветкі”

4 г.

Бурак Людміла Балеславаўна

Аўторак 12.00-13.40

Чацвер 12.00-13.40

№5

“Спадчына”  2 г.

 

Даўгапол Ванда Генадзьеўна

Пятніца, 13.00-14.40

№14

“Выратавальнік” 2 г.

(ад ДУА “Стаўбцоўскі цэнтр творчасці дзяцей і моладзі”)

 

Бычкевіч Ванда Бярнардаўна

Аўторак 12.00-13.40

 

№11

“Займальная хімія” 2 г.

(ад ДУА “Стаўбцоўскі цэнтр творчасці дзяцей і моладзі”)

 

Банцарэвіч Софія Уладзіславаўна

Панядзелак

12.00-13.40

 

№13

“Чараўніцы” 2 г.

(ад ДУА “Стаўбцоўскі цэнтр творчасці дзяцей і моладзі)

 

Шаціла Людміла Міхайлана

Аўторак 13.00-14.40

№5

“Юный филолог” 4 г.

(ад ДУА “Стаўбцоўскі цэнтр творчасці дзяцей і моладзі)

Кароткая Леакадзія Пятроўна

Панядзелак

13.00-14.40

Пятніца 12.00-13.40

 

№17

 

Пазакласная работа па вучэбным прадмеце ў перыяд асенніх канікулаў 

2020/2021  навучальнага  года

 

Дата, час, кабінет

Клас

Мерапрыемства

Адказны

05.11.2020

12.00

Каб.№12

ІХ клас

Брэйн-рынг “Што? Дзе? Калі?”

(інфарматыка)

Суднік Л.К.

06.11.2020

12.00

Каб.№18

VIII “А”, “Б” кл.

Турнір “Знаўца англійскай мовы”

Бунчук Л.А.

04.11.2020

12.00

Каб.№11

VI клас

Віктарына “Краіна вывучаемай мовы”

(нямецкая мова)

Ліпніцкая Г.Э.

03.11.2020

12.00

Каб.№14

V клас

Граматычны турнір па англійскай мове

Ціхановіч Л.У.

02.11.2020

12.00

Каб.№14

V клас

Рашэнне займальных задач

(матэматыка)

Рослік Л.В.

04.11.2020

12.00

Каб.№6

 

VIII “А”, “Б” кл.

Рашэнне турнірных задач (фізіка)

Навіцкая Л.С.

05.11.2020

12.00

Каб.6

VII-VIII кл.

Пазнавальная гульня “Свет вакол нас”

Мішкевіч Н.Ф.

04.11.2020

12.00

Каб.№14

 

V-VI кл.

Геаграфічная гульня “Адно імя на ўсіх”

Арленка Т.М.

02.11.2020

12.00

Каб.№13

ХІ клас

Рашэнне турнірных задач (хімія)

Банцарэвіч С.У.

02.11.2020

12.00

Каб.№15

VII класс

Літаратурная віктарына

“Па старонках любімых кніг”

Шаціла Л.М.

 

План выхаваўчых мерапрыемстваў

на перыяд асенніх канікулаў

2020/2021 навучальны год

Назва мерапрыемства

Дата правядзення

Час

Адказныя

 

1.

 

Працоўны дэсант “Утульны клас”

 

Класныя гадзіны “Правілы бяспечных паводзін у час асенніх канікулаў”

 

Віктарына “Законы вуліц і дарог”, V-VIIІ кл., каб.№6

 

Адкрыццё Тыдня “Каласавіны-2020”

 

Прагляд прэзентацыі “Сцяжынкамі Коласа”, агляд кніжнай выставы “Волат слова народнага”,  І-IV кл., V-VII кл., VIIІ-ХІ кл., каб.№13, 6

 

Пазакласная работа па вучэбных прадметах (па асобным плане)

 

Спартыўная праграма (згодна з планам)

02.11

9.00

 

 

10.00

 

11.00

 

 

 

 

12.00-13.00

 

12.00-14.00

 

Класныя кіраўнікі

І-ХІ кл.

 

Кушнер А.У., члены атрада “ЮІД”

Дзямянка Г.І.

Філіповіч Г.І.

Даўгапол В.Г.

 

 

Настаўнікі-прадметнікі

Настаўнікі пачатковых класаў

2.

Удзел у другім этапе рэспубліканскай алімпіяды па вучэбных прадметах

 

Класныя выхаваўчыя мерапрыемствы (прафілактыка шкодных звычак,

інфекцыйных захворванняў).

 

Работа над праектамі.

Прэзентацыя праекта “Школа”, І клас

 

Конкурс малюнкаў “Сцяжынкамі коласаўскіх герояў”,  І-IV кл.,

Літаратурны турнір  “Спяшайцеся з паэтам стрэцца”, ІХ-Х кл

 

Шахмата-шашачны турнір ІV-VІ кл.

 

 

Пазакласная работа па вучэбных прадметах (па асобным плане)

Спартыўная праграма (згодна з планам)

03.11

8.00-14.00

 

9.00

 

 

 

11.00

12.00

 

13.00

 

14.00

 

 

13.00-14.00

 

12.00-19.00

 

Прыгожая С.І.

 

Класныя кіраўнікі

І-ХІ кл.

 

 

Бець І.І.

Канановіч А.А.

 

Філіповіч Г.І.

 

Суднік Л.К.

Класныя кіраўнікі ІV-VІІІ кл.

Настаўнікі-прадметнікі

Канановіч Г.Ч.

3.

 

Удзел у другім этапе рэспубліканскай алімпіяды па вучэбных прадметах

 

Класныя выхаваўчыя мерапрыемствы (згодна з планам)

 

Прэзентацыя праекта “Ветлівасці вучыся змалку”, ІІІ клас

 

Экскурсія ў музей “Стаўбцоўшчына літаратурная”, І-ІV кл.

 

Віртуальнае падарожжа “Вобразы мілыя роднага краю”, І-ІV кл.

 

Пазакласная работа па вучэбных прадметах (па асобным плане)

 

Спартыўная праграма (згодна з планам)

04.11

8.00-14.00

 

9.00

 

11.00

 

11.00

 

12.00

 

12.00-13.00

 

12.00-19.00

 

Прыгожая С.І.

 

Класныя кіраўнікі

І-ХІ кл.

Юнцэвіч С.М.

 

Дзямянка Г.І.

 

Даўгапол В.Г.

 

Настаўнікі-прадметнікі

Канановіч Г.Ч.

4.

 

Удзел у другім этапе рэспубліканскай алімпіяды па вучэбных прадметах

 

Класныя выхаваўчыя мерапрыемствы (згодна з асобным планам)

 

Конкурс на лепшага чытальніка твораў Якуба Коласа, І-IV кл., каб.№2

 

Экскурсія ў музей “Стаўбцоўшчына літаратурная”, V-VІІІ кл.

 

Віртуальнае падарожжа “Вобразы мілыя роднага краю”, V-VІІІ кл.

 

Прэзентацыя раекта “Мая Радзіма – Беларусь”, V клас

 

Літаратурная  віктарына “Наш славуты зямляк”, ІХ-ХІ кл.

 

Пазакласная работа па вучэбных прадметах (па асобным плане)

Спартыўная праграма (згодна з планам)

05.11

8.00-14.00

 

9.00-13.00

 

10.00

 

11.00-12.00

 

 

 

12.00

 

12.00

 

13.00-14.00

 

12.00-14.00

 

Прыгожая С.І.

 

Класныя кіраўнікі

І-ХІ кл.

Юнцэвіч С.М.

 

Дзямянка Г.І.

 

Даўгапол В.Г.

 

АрленкаТ.М.

 

Філіповіч Г.І.

 

Настаўнікі-прадметнікі

Настаўнікі пачатковых класаў

5.

 

Удзел у другім этапе рэспубліканскай алімпіяды па вучэбных прадметах

 

Класныя выхаваўчыя мерапрыемствы (згодна з асобным планам)

 

Прэзентацыя праекта “12 крокаў маленькага патрыёта”, IV кл.

 

Літаратурная віктарына “Мой родны кут”, І-IV кл., каб.№3

 

Свая гульня “Славуты пясняр стаўбцоўскай зямлі”, V-VІІІ кл., каб.№15

 

Экскурсія ў музей “Стаўбцоўшчына літаратурная”, ІХ-ХІ кл.

 

Пазакласная работа па вучэбных прадметах (па асобным плане)

 

Спартыўная праграма (згодна з планам)

06.11

8.00-14.00

 

9.00

 

11.00

 

12.00

 

13.00

 

13.00

 

12.00-13.00

 

12.00-14.00

 

Прыгожая С.І.

 

Класныя кіраўнікі

І- ХІ кл.

Канановіч А.А.

 

Беляковіч Н.У.

 

Дзямянка Г.І.

 

Дзямянка Г.І.

 

Настаўнікі-прадметнікі

Настаўнікі пачатковых класаў

На протяжении 2020/2021 учебного года устанавливаются каникулы:

осенние – 8 дней с 1 ноября 2020 г.  по 8 ноября 2020 г. включительно;

зимние – 17 дней с 25 декабря 2020 г.  по 10 января 2021 г.  включительно;

весенние – 8 дней с 28 марта 2021 г.  по 4 апреля 2021 г.  включительно;

летние – 92 дня с 1 июня 2021 г.  по 31 августа 2021 г., для учащихся, завершивших обучение на II ступени общего среднего образования, – 82  дня с 11 июня 2021 г. по 31 августа 2021 г. включительно.

Для учащихся I–II классов (ІІІ классов – для учащихся с особенностями психофизического развития с пятилетним сроком обучения на I ступени общего среднего образования) в ІІІ четверти проводятся дополнительные зимние каникулы с 15 февраля 2021 г. по 21 февраля 2021 г. продолжительностью 7 дней.